21-kvitnia-vsesvitnii-den-mihratsii-ryb-den-tvorchosti-ta-innovatsii

21 квітня: Всесвітній день міграції риб, День творчості та інновацій

 • 130454 переглядiв

Сьогодні, 21 квітня, усі зоозахисники та любителі дикої природи можуть долучитися до різноманітних заходів з нагоди Всесвітнього дня міграції риб, пише УНН.

Мігруючі риби регулярно переміщуються у пошуках їжі або задля розмноження. Ці міграції можуть відбуватися як лише в прісній або солоній воді, так і між річками та морями, океанами в обох напрямках.

Сьогодні, за наявності великої кількості гребель, погіршеного кліматичного стану та активного вилову, мігруючим рибам важко дотримуватись власного маршруту, чисельність цього виду різко зменшується. Усі ці фактори вкрай негативно впливають на стан річок, без яких функціонування екосистем неможливо.

Людство продовжує недооцінювати прісноводні риби. Біорізноманіття прісної води скорочується вдвічі швидше, ніж у наших океанах чи лісах. З 1970 року популяції мігруючих прісноводних риб скоротилися на 76%. Найбільш помітне зменшення було у Європі - 93% та Латинській Америці та Карибському басейні - 84%.

Водночас, цей показник у Північній Америці становив лише 28%. Науковці дійшли висновку, що управління рибальством може уповільнити зменшення чисельності.

Серед мігруючих риб, які трапляються в Україні під загрозою зникнення популяції у дикій природі опинилися, в першу чергу, осетрові (білуга, осетер руський), деякі коропові Дніпровського басейну (вирезуб та рибець), а також вугор річковий.

Ще одне сьогоднішнє свято присвячене фауні – День кроншнепа (кульона).

Кроншнеп – птах з родини сивкоподобних. Вирізняється довгим тонким сильно загнутим до низу дзьобом.

Забарвлення пір'я однотонне, з дрібними плямочками, спина сіра або бурувата. Черево біле, боки білі з темними плямами. Хвіст з поперечними смугами.

Мета сьогоднішньої події – підкреслити важливу роль, цих перелітних птахів, які опинилися на межі вимирання, в екосистемах, а також про загрози, з якими вони стикаються через втрату середовища існування, знищення локацій їх гніздування та міграційних зупинок, зміну клімату, полювання та іншу діяльність людини.

За оцінками орнітологів, у Європі постійно гніздяться не більше 200 тисяч пар кроншнепів, в Україні – близько 100 пар.

Також сьогодні можна долучитися до Всесвітнього дня творчості та інновацій.

Мета події – донести до суспільства інформацію, що інновації мають важливе значення для використання економічного потенціалу націй. Людська творчість та інновації, як на індивідуальному, так і на груповому рівнях, стали справжнім багатством націй у двадцять першому столітті.

На культуру і творчість припадає 3,1% світового валового внутрішнього продукту (ВВП) і 6,2% усіх робочих місць. Експорт культурних товарів і послуг подвоївся у вартості з 2005 року і досяг 389,1 млрд доларів США у 2019 році.

Ще сьогодні можна долучитися до Міжнародного дня коноплі.

В останні роки сьогоднішня подія – це діяльність активістів та організацій, які закликають припинити стереотипне ставлення та криміналізацію коноплі. Цей день також є нагодою відзначити прогрес, досягнутий у легалізації коноплі та визнання її потенціалу як життєво важливого ресурсу для таких галузей, як сільське господарство, охорона здоров’я та текстильна промисловість.

За церковним календарем сьогодні День пам’яті священномученика Януарія.

З юних років він вирішив присвятити своє життя служінню Господу. Був проповідником, богословом, отримав сан єпископа Беневентського.

Під час посилення гонінь на християн за наказом імператора Діоклетіана єпископа схопили та закатували до смерті.

Іменини 21 квітня святкують Ян, Денис, Максим, Микола.

Захар Подкидишев

УНН Lite

    Популярні

    Новини по темі

    Латвійця звинувачують у плануванні диверсій в Україні

     • 29765 переглядiв

    Tesla знижує ціни на три моделі своїх електромобілів

     • 32484 переглядiв