ahrarii-ukrainy-podiakuvaly-ochilnyku-odeskoi-ova-kiperu-za-borotbu-z-chornym-eksportom

Аграрії України подякували очільнику Одеської ОВА Кіперу за боротьбу з "чорним" експортом

 • 14566 переглядiв

Українська зернова асоціація (УЗА) та Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) підтримали зусилля Одеської обласної державної адміністрації під керівництвом Олега Кіпера щодо боротьби з тіньовим експортом зерна, що стало можливим завдяки новим механізмам контролю. Ці заходи спрямовані на забезпечення легальності походження зерна та зниження обсягів тіньового ринку, повідомляє УНН.

Андрій Дикун, очільник ВАР, зустрівся з головою Одеської ОДА Олегом Кіпером, де вони обговорили досягнення нової системи експортного контролю, що вимагає підтвердження легальності походження зерна через перевірку ланцюга його придбання.

"Аграрії підтримують це рішення, адже попит на зерно без документів значно знизився, а система прозорості запрацювала. Ми сподіваємося, що це стане практикою не лише в Одеській області", – зазначив Дикун.

Українська зернова асоціація також високо оцінила заходи, впроваджені владою, включно із Одеською ОВА та законодавчими ініціативами для забезпечення прозорого експорту. За останній рік було створено механізми, що зменшили тіньовий обіг зерна, а новий закон про забезпечення експорту, що набув чинності з липня 2024 року, запровадив режим експортного забезпечення ПДВ на період воєнного стану для окремих видів сільгосппродукції. Постанова №944 передбачає встановлення мінімально допустимих експортних цін, що сприятиме прозорості.

Аграрії подякували Олегу Кіперу за конструктивну співпрацю та підтримку агросектору, зазначивши, що такі заходи позитивно впливають на розвиток прозорого ринку зерна в Україні.

Нагадаємо

Минулого року очільник Одеської ОВА Олег Кіпер запровадив своїм наказом новий механізм, який перешкоджав експорту зерна невідомого походження. Куплене за кеш зерно у фермерів має відтепер фактично нульові шанси на експорт. Детінізація ринку вже дала значні результати - неповернення валютної виручки України скоротилося з 7 млрд доларів до 2 млрд, тобто 5 млрд доларів повернули додатково за рік завдяки новаціям. В подальшому цей механізм було інтегровано у закон, який став розповсюджуватися не тільки на Одещину, а й інші регіони.

Популярні

Новини по темі

На фронті 147 боїв за добу: третина - на Курахівському напрямку

 • 15512 переглядiв

Світовий банк виділяє Україні 750 млн доларів: на що підуть кошти

 • 15333 переглядiв

Падіння уламків збитих ракет на Київщині: постраждали 4 особи

 • 20666 переглядiв