Деталі
Артефакти, знайдені на острові Siniyah поблизу міста Умм-ель-Кайвайн, де, ймовірно, колись жили тисячі людей та сотні будинків, датуються доісламською історією регіону наприкінці 6 століття. У той час як в історичних текстах згадуються старіші міста з видобутку перлів, археологи вперше говорять, що фізично знайшли одне з міст цієї давньої доби у країнах Перської затоки.
"Це найстаріший приклад такого роду перлинного міста Халіджі", - сказав Тімоті Пауер, ад'юнкт-професор археології в Університеті Об'єднаних Арабських Еміратів.
За словами Пауера, археологи виявили безліч будинків, зроблених із пляжного каменю та вапняного розчину, від тісних кварталів до більш просторих будинків із внутрішніми дворами, що свідчить про соціальне розшарування.
У будинках археологи виявили незакріплені перлини та вантажі для пірнання, які дайвери використовували, щоб швидко спуститися на морське дно, покладаючись лише на затримку дихання.
Історія видобутку перлів, яка швидко впала після Першої світової війни з появою штучних перлів і Великою депресією, має особливе значення в історії ОАЕ.