Напруженість між двома великими державами наростає в міру того, як Китай стає дедалі наполегливішим у своїх територіальних претензіях на Тайвань і в Південно-Китайському морі, а Сполучені Штати зміцнюють союзи в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, щоб протистояти впливу Пекіна.
Пекін люто відреагував минулого року, коли колишній спікер Палати представників США Ненсі Пелосі відвідала Тайвань, розпочавши військові навчання з бойовою стріляниною навколо острова. Пекін розглядає Тайвань як невід'ємну частину Китаю.
Цитата
«Я напевно не бачу якоїсь безпосередньої загрози. Сподіваюся, що вона ніколи не матеріалізується», - заявив міністр ВПС США Френк Кендалл у кулуарах конференції з оборонних технологій у Сінгапурі.
«Будь-хто, хто обмірковує акт агресії, до якого будуть залучені Сполучені Штати, робить дуже серйозну помилку», - сказав він.
Кендалл сказав, що Китай зробив «низку досить агресивних дій», у тому числі «мілітаризував» Південно-Китайське море, стратегічний торговий коридор, в якому кілька країн мають претензії.
Кендалл також вказав на присутність китайського розвідувального аеростата в повітряному просторі США в лютому як на «акт агресії», але сказав, що це «не представляє серйозної військової загрози» і навряд чи повториться.
Кендалл закликав дві країни працювати разом, заявивши, що «ми маємо працювати над розширенням нашої співпраці, а не над зменшенням».