Цитата
"Сьогодні ми дали Міжнародному Комітету Червоного Хреста три дні для направлення місії до колонії в Оленівці, де утримуються українські військовополонені. Поставив таку безальтернативну вимогу", - написав Єрмак у Telegram.
Деталі
Глава ОП нагадав, що в Оленівці наприкінці липня внаслідок терористичного обстрілу з боку російських окупантів було вбито понад 50 захисників України.
Обговорили це під час зустрічі у форматі відеозв’язку з представниками МКЧХ та інших міжнародних організацій. В ній також взяли участь заступники керівника Офісу Андрій Сибіга та Ігор Жовква, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, тимчасовий виконувач обов’язків голови СБУ Василь Малюк, представники Офісу Генерального прокурора, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, голова ГО «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук, народні депутати та посли держав-партнерів України.
Додамо
Єрмак наголосив, що сьогодні кричуще важливим є питання щодо того, в яких умовах утримують українські полонені та з чим вони стикаються в місцях утримання на території рф та на тимчасово окупованій території України.
Сьогодні в центрі Європи, на жаль, щохвилини і щогодини відбуваються жаливі речі, знову існують концтабори, і про це неможливо мовчати, відзначив голова ОП.
"Я не розумію, чому протягом всього цього періоду досі до Оленівки не прибула місія Червоного Хреста. Немає часу чекати, оскільки йдеться про людські життя. Тому ми закликаємо, щоб не пізніше ніж за три дні місія Червоного Хреста з представниками міжнародних медіа прибула до України, навіть якщо до цього строку не буде отримано підтвердження з боку росії. А ми впевнені, що росія не зацікавлена в тому, щоб правда була відома. Ми закликаємо надіслати місію, яка буде перебувати на лінії фронту, поки росія не видасть ці дозволи.
Закликаємо до 17 жовтня вирішити порушене питання і направити місію МКЧХ. Україна зі свого боку буде всіляко сприяти цій місії", - пояснив Єрмак.
Голова ОП додав, що "ми готові до цього долучитися".
"Туди готові поїхати наші народні депутати. Наші шановні партнери – представники країн, які сьогодні з нами, впевнений, готові теж сьогодні допомогти, щоб провідні канали, засоби масової інформації прибули. Як це відбувається, наприклад, коли приїжджає місія МАГАТЕ", - наголосив Єрмак.
За його словами, в іншому випадку Україна буде застосовувати всі можливі інформаційні та дипломатичні засоби для зрушення з місця цього питання.
"Ми разом зі своїми партнерами зможемо знайти варіант, як сформувати експертну групу і людей, що будуть готові виконати ту місію, яку має виконати Червоний Хрест.
Але ми чекати більше не будемо. Кожна година, кожен день – це життя наших людей. І війна – це сьогодні іспит для кожної людини, зокрема, іспит для міжнародних організацій. Якщо є бажання, то завжди знаходиться спосіб його реалізувати", - резюмував.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Це скотство: заступник члена делегації у ПАРЄ про рішення Червоного Хреста призупинити роботу в Україні
Раніше
Інформаційна агенція Reuters заявила, що Червоний Хрест призупиняє свою діяльність в Україні через небезпечні умови.
Водночас, представник МКЧХ в Україні Олександр Власенко у коментарі УНН заявив, що інформація про нібито припинення діяльності з міркувань безпеки не відповідає дійсності.