Найближчим часом Україна отримає нові протиповітряні засоби, які допоможуть захищати об’єкти інфраструктури. Про це зазначив в ефірі Українського Радіо Олексій Данілов, коментуючи заяву Президента щодо нових пакетів військової допомоги Україні, які нашій країні нададуть за підсумками "Рамштайну", передає УНН.
Деталі
Також секретар Ради національної безпеки та оборони зазначив, що на порядку денному залишається й питання скорочення часу тривог при зльоті російських Міг-31.
"Ми будемо робити все можливе, щоб тривоги тривали максимально коротко, але якщо є загроза мешканцям, ми не можемо ризикувати".
"З урахуванням того, що ми зараз перед зимовим періодом, питання ППО стоїть на порядку денному. Президент та всі люди, які займаються питаннями забезпечення нашої країни у військовий час, працюють з цим питанням. Найближчим часом буде поставлено додаткові протиповітряні засоби ураження від ракет саме для того, щоб ми перш за все зберігали нашу інфраструктуру. Мова йде про енергетичні об’єкти, тому що зараз, якщо буде зниження температури, наше населення має отримувати електрику та бути в теплі", - розповів Олексій Данілов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні збільшуються можливості ППО - Зеленський
На засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача також оголосили про створення коаліції розвитку української протиповітряної оборони: "Якщо ми згадаємо, яка ситуація була в нас на лютий 2022 року, то ми благали світ і президент щодня звертався щодо того, аби нам закрили небо. Сьогодні ж ми закриваємо частину території, проте, на жаль, не вся територія ще закрита. Ми робимо все необхідне, щоб найближчим часом максимальна кількість нашої країни була захищена саме засобами ППО. Це дуже важливо для нашої країни, для наших громадян, для наших населених пунктів, тому що там живуть люди і вони мають мати гідні умови для свого існування".
Додамо
Також Володимир Зеленський доручив Генштабу України запропонувати рішення, аби вильоти російських носіїв "Кинджалів" не паралізували країну на години. Це питання, як зазначив Олексій Данілов, знаходиться на порядку денному.
"Тут один чутливий аспект, який стосується Міг-31. Ці засоби ураження дуже швидко можуть досягати крайньої точки нашої країни за 5-6 хвилин, а центру країни - за 3-4 хвилини. Тож ми не можемо нехтувати безпекою наших громадян. Щодо решти засобів ураження, то ми розуміємо час, за який вони можуть бути вже на нашій території, там набагато простіше. Якщо ж в повітрі Міг-31, це небезпека і ми не можемо нехтувати життям наших громадян, не попереджаючи про неї. Тому до цього треба відноситися спокійно, а ми будемо робити все можливе, щоб це (тривоги - ред.) тривало максимально коротко, але якщо є загроза мешканцям, ми не можемо ризикувати", - наголосив секретар РНБО.