Деталі
«Він (суддя - ред.) має розібратися у всіх обставинах і навіть у характеристиці підсудного», - вважає Юрій Луценко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДТП в Березівці. Вчителька про Сергія Пилипенка: не можу сказати про нього чогось поганого або негативного
Говорячи про можливість порівняння справи тракториста Сергія Пилипенка та судді Олексія Тандира, який скоїв ДТП на блокпосту, в результаті якої загинув нацгвардієць, колишній генпрокурор та очільник МВД зазначив, що ці справи дуже різні. Він пояснив, що у Кримінальному Кодексі за формально однакові злочини передбачена певна розбіжність у покаранні, наприклад – від 3 до 5, від 5 до 7, від 10 до 12 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Я не заперечую причетність до цього ДТП": суддя Тандир і його захист наполягають на цілодобовому домашньому арешті
«Оця дистанція між цими роками якраз і встановлюється для того, аби в різних випадках застосовувати більшу або меншу міру покарання. Крім того, законодавцями передбачено для судді, що він може користуватися своїм власним сумлінням і розумінням обставин скоєння злочину», - зазначив Юрій Луценко.
«Тобто він може дати те, що в народі передбачено нижче нижчого. Тобто, коли передбачено від 8 до 10 – він може дати, наприклад, 5. Або, наприклад, якщо передбачено 5 – він може дати 3 умовно», - пояснив він.
Тому, на його думку, суддя має розібратися у всіх обставинах й навіть у характеристиці підсудного.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДТП в Березівці. Не слід забирати годувальника з родини: Святослав Піскун про обставини справи
«Він питає у ході судового розгляду, чи це людина доброчесна до цього випадку? Йому відповідають свідки або він отримує документальні підтвердження. Він питає – чи він свідомо це робив, чи не свідомо? Чи він розкаюється?» - пояснив Юрій Луценко аспекти судового розгляду.