Раніше
Уряд його попередника Родріго Дутерте підписав угоду на 16 вертольотів Мі-17 на суму 216 мільйонів доларів, але відмовився від неї за кілька місяців після вторгнення росії в Україну та запровадження широкомасштабних санкцій проти Москви.
Цитата
"Ми отримали альтернативні поставки важких вертольотів зі Сполучених Штатів", - заявив Маркос, обраний президентом у травні, на бізнес-форумі.
"На жаль, ми внесли початковий внесок російському виробнику, який ми сподіваємося обговорити, щоб повернути хоча б відсоток від цієї суми", - додав він.
"Але угода в тому вигляді, в якому вона була вже скасована".
Деталі
Маркос не уточнив, який американський вертоліт був обраний як альтернатива, уточнивши лише, що вони будуть вироблятися в Польщі.
Посол Філіппін у Вашингтоні Хосе Ромуальдес повідомив журналістам у серпні, що Маніла придивляється до Chinooks для заміни Мі-17.
Доповнення
У серпні Ромуальдес окремо заявив AFP, що рішення про відміну угоди щодо Мі-17 було викликано війною в Україні, і що Маніла також побоюється порушення закону США 2017 року, який накладає санкції на будь-кого, хто веде справи з російською розвідкою чи оборонними секторами.
Філіппіни є давнім союзником США та у 2012 році розпочали скромну програму військової модернізації.
Донедавна їхнє обладнання включало гелікоптери часів війни у В'єтнамі та військово-морські кораблі часів Другої світової війни, які використовуються Сполученими Штатами.