На COP16 шукають приватний капітал для заповнення прогалини у фінансуванні збереження природи в усьому світі.
Пише УНН із посиланням на Reuters.
Низка багатих країн, ймовірно, досягли ліміту в тому, скільки вони готові платити за збереження природи в усьому світі. На переговорах COP16 в Калі, Колумбія, країни не змогли з'ясувати, як вони будуть мобілізувати 200 мільярдів доларів США щорічно на охорону природи до 2030 року.
Державні кошти вже використані настільки, наскільки ми можемо. Тепер ми повинні шукати інші джерела фінансування
З приводу приватного капіталу:
Делегати саміту COP16 погодили план стягнення плати з фармацевтичних та інших компаній за використання генетичної інформації в дослідженнях і розробці нових комерційних продуктів.
За оцінками експертів, план може приносити близько 1 мільярда доларів щорічно.
Але це все одно не покриває мільярдів, необхідних для того, щоб зупинити руйнування екосистем, таких як тропічні ліси Амазонки або коралові рифи. Світ повинен розробити способи залучення приватних інвестицій у проекти, що сприяють збереженню природи, наголошує Маркос Нето, директор з питань глобальної політики Програми розвитку ООН.
Новий рекорд концентрації CO₂ в атмосфері напередодні Cop2928.10.24, 15:38
Поки що на COP16 Генсек ООН Антоніу Гутерріш зажадав від країн нових внесків до Глобального рамкового фонду біорізноманіття.
За даними Reuters, країни пообіцяли зробити 163 мільйони доларів внесків до фонду, довівши загальні внески приблизно до 400 мільйонів доларів. Але все одно, це виявляється недостатній внесок у досягнення цілі 30 мільярдів доларів від країн до 2030 року.