Деталі
Як повідомляється, зобов’язання включатимуть поставки «сучасного військового обладнання на суші, в повітрі та на морі», навчання українських сил, обмін розвідданими та допомогу в кіберзахисті. В обмін на це Київ зобов’яжеться провести реформи, зокрема судової системи та цивільного контролю над армією, пише видання.
Зобов’язання з’явилися під час участі Зеленського в саміті лідерів НАТО в Литві в середу.
Країни, що не входять до G7, також заохочуються узгодити власні зобов’язання щодо безпеки з Україною на двосторонній основі.
"Ми розуміємо, що найкраща гарантія для України – бути в НАТО. На шляху до НАТО ми хотіли б гарантій безпеки і мати їх постійно, щоб вони зробили наші відносини із (західними) країнами ще потужнішими», - сказав Президент Володимир Зеленський журналістам.
"Сьогоднішня рамкова декларація та гарантії безпеки відкриють можливість для міцних двосторонніх зобов'язань", - додав він.
Як зауважує видання, коментарі Зеленського перед офіційним оголошенням "відзначили помітну зміну тону" з боку українського лідера, який у вівторок розкритикував те, що він назвав "абсурдним" рішенням союзників по НАТО не надавати Україні запрошення або графік приєднання до альянсу.
Західні офіційні особи кажуть, що зобов’язання щодо безпеки допоможуть Україні звільнити територію, окуповану російськими військами, і модернізувати армію країни. Вони також допоможуть запевнити Україну, що підтримка триватиме незалежно від політичних змін у західних столицях.
Як вказує видання, ці домовленості забезпечать Україні більше зброї та іншу допомогу в довгостроковій перспективі. Вони мають на меті формалізувати окремі оголошення від західних держав і заспокоїти занепокоєння України та більш членів НАТО - "яструбів", які хочуть бачити конкретний шлях для приєднання Києва до альянсу.
Переговори будуть зосереджені на забезпеченні України боєздатною армією, а також на допомозі в просуванні програми реформ, які, на думку США та інших держав, будуть необхідні для прийняття України в НАТО, пише видання.
Відповідно до спільної декларації в середу, держави G7 також розширять навчання та військові навчання та розвинуть промислову базу України, згідно з британським оголошенням про програму.
Обіцяння мають на меті продемонструвати довгострокову прихильність Заходу Україні, тоді як члени НАТО залишаються розділеними щодо шляху країни до членства, зауважує видання.
Нагадаємо
G7 підготувала "історичні" безпекові гарантії для України.