Цитата
«Повністю інклюзивна Олімпіада могла б стати великою допомогою у мирному вирішенні військових конфліктів, включаючи війну в Україні. Не кажучи вже про те, що від бойкоту Олімпіади програють спортсмени, які тренуються і наполегливо тренуються все своє життя і не мають нічого спільного з політичними рішеннями. Олімпіада має бути не про політику, а про спорт і спортсменів, Олімпіада має справжню миротворчу місію», - написав він у Facebook.
За його словами, свого часу понад 100 угорських спортсменів були позбавлені можливості змагатися через комуністичний бойкот Олімпіади 1984 року в Лос-Анджелесі. Багато з них так і не отримали можливості взяти участь в Олімпіаді.
«Ми, угорці, не тільки говоримо про миротворчу силу спорту, ми також щось робимо для цього, і в цьому дусі ми надали українській жіночій гандбольній команді можливість зіграти відбірковий матч чемпіонату світу в Угорщині, а білоруській футбольній команді - можливість зіграти відбірковий матч чемпіонату Європи в Угорщині»,- заявив міністр.
І додав, що Угорщина і надалі готово надавати майданчики для проведення спортивних заходів.
Контекст
Наприкінці березня МОК видав рекомендації Міжнародним федераціям і організаторам міжнародних спортивних заходів щодо того, яким чином можна дозволити, за суворих умов, відновити участь у змаганнях спортсменів із російськими та білоруськими паспортами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може відмовитись від бойкоту спортивних змагань за участю росіян та білорусів – Гутцайт