Цитата
"Україна та ЄС мислять і діють однаково, ми поділяємо однакові цілі та цінності. Поступова повна економічна та політична інтеграція України до ЄС посилить Союз і сприятиме досягненню його стратегічної автономії. Тому ми не повинні чекати закінчення війни, щоб розпочати процес глибшої інтеграції та офіційного вступу", - написала вона.
Деталі
За словами Стефанішиної, Україна продовжує проводити реформи, які наближають її до членства в ЄС "навіть під щоденними атаками терористичної росії". Вона повідомила, що у 2022 році в українському парламенті було зареєстровано 146 законопроєктів щодо ЄС, з них 44 були прийняті. Зокрема, були ухвалені шість ключових законів на виконання рекомендацій Європейської комісії, визначених у її висновку щодо отримання Україною статусу кандидата в ЄС.
Віцепрем'єр-міністр окреслила дві сфери, через які Україна має вступити до Євросоюзу, не чекаючи на закінчення війни: поглиблення співпраці та енергетична безпека. На її думку, розширення блоку слід розглядати зі стратегічної геополітичної перспективи, оскільки європейський проєкт "стоїть перед екзистенційною загрозою".
"Щоб захистити спільноту, ЄС також має посилити свою колективну безпеку та захист від різного роду загроз. Україна зі своїми Збройними Силами, які з кожним днем стають сильнішими, може значно зміцнити Союз", - зауважила вона.
Стефанішина підкреслила, що в найближчі роки України збирається розвивати свій військово-промисловий комплекс, а також бачить країни Євросоюзу як партнерів для спільного виробництва високотехнологічної зброї. Вона додала, що країна також має досвід у цифровій та інноваційній сфері, яким ділиться з європейськими партнерами.
"Участь України у цифровій трансформації ЄС сприятиме розвитку нашої економіки та забезпечить цифровий суверенітет ЄС", - повідомила Стефанішина.
Іншу сферу, про яку згадала віцепрем'єр-міністр - енергетична безпека.
"Європейські країни просуваються до переходу на зелену енергетику та кліматичну нейтральність. Водень, біометан, електроенергія, вироблена з відновлюваних, гідро- та ядерних джерел енергії, в тому числі в Україні, зменшать потребу в імпорті енергії з-за меж Європи", - пояснила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економічна підтримка: політолог розповів, чого варто очікувати від саміту Україна-ЄС