Цитата
«Висхідна роль Garantex як глобального каналу для незаконних коштів була підкреслена цього місяця доказами того, що палестинські бойовики частково фінансували свої операції через криптовалюту напередодні атак в Ізраїлі 7 жовтня», — пише WSJ.
«Цифрові гаманці, контрольовані Палестинським ісламським джихадом, який приєднався до ХАМАС в атаках, отримали частину в 93 мільйони доларів через Garantex», — йдеться у звіті.
Деталі
The Wall Street Journal зауважив, що минулого року США запровадили санкції проти московської криптовалютної біржі, щоб не дозволити російським громадянам обійти фінансові обмеження, запроваджені після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Проте Garantex став основним джерелом, який використовують росіяни для переміщення грошей в країну та з країни, повідомили The WSJ джерела, близькі до Garantex.
За даними уряду США, російські кіберзлочинці використовують криптобіржу для відмивання своїх доходів.
Обмін також використовується для конвертації рублів в інші валюти. Зокрема, росіяни вносять рублі готівкою в офісах Garantex, щоб отримати криптовалюту, в основному стейблкоїни, яку потім можна вивести як тверду валюту за кордон у мережі місцевих партнерів біржі.
Постачальник криптоданих Coinpaprika заявив, що транзакції клієнтів на платформі в липні склали близько 865 мільйонів доларів США, що більш ніж утричі перевищує суму, яку він обробив за місяць, коли на нього були накладені санкції.
Запущена в 2019 році Garantex є найпопулярнішою криптовалютною біржею в росії для торгівлі рублями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ОП пояснили, чому рф може бути основним стейкхолдером ХАМАСу