Деталі
Богослужіння, під час якого Юзефа і Вікторію Ульмів та їхніх сімох дітей було проголошено блаженними, відбулося в південно-східному польському містечку Маркова, де вони загинули в березні 1944 року від рук німецької військової поліції.
На урочистій месі було присутньою багато відомих гостей, зокрема президент і прем'єр-міністр Польщі. Кардинал Марчелло Семераро зачитав лист від Папи Франциска, яким дозволялась беатифікація
"Дозволяємо, щоб відтепер шановним Слугам Божим Юзефу і Вікторії Ульма, подружжю та їхнім сімом дітям... які безстрашно пожертвували своїм життям заради любові до братів і приймали у свій дім тих, хто зазнав переслідувань, було присвоєно титул блаженних", - йшлося в Папському листі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль завмер на дві хвилини та вшанував пам'ять 6 мільйонів євреїв вбитих у Голокості
Президент Польщі Анджей Дуда подякував Католицькій Церкві за беатифікацію від імені польського народу.
"Дякую вам за те, що показали історичну правду про той час, про долю поляків і євреїв на цій землі під німецькою окупацією, які всі хотіли вижити та все ж не ухилялися від таких найвищих актів братерства і милосердя", - сказав Дуда.
Виступаючи у Ватикані, Папа Франциск назвав родину Ульмів "променем світла" у темряві Другої світової війни та зазначив, що вони повинні служити прикладом для наслідування для інших.
Це перший випадок, коли цілу родину вшановують у такий спосіб разом. При цьому, беатифікація є останнім кроком перед зарахуванням до лику святих у Римо-Католицькій Церкві.
Довідково
Близько трьох мільйонів євреїв, які жили в довоєнній Польщі, були вбиті під час нацистського Голокосту, що становить близько половини всіх євреїв, вбитих під час Другої світової війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голокост: прем'єр-міністр Польщі звинуватив путіна у будівництві "нових таборів"