Цитата
"Я дуже задоволений поїздкою – по-перше, ми стали набагато краще розуміти нюанси африканської політики і можливості для України в Африці. По-друге, на очах буквально змінювались погляди наших африканських колег на низку питань. Тому що російська пропаганда працювала і працює в Африці доволі потужно. Турне я вже відновлювати не буду – я в Україні, і у мене зараз багато справ, через які я і повернувся сюди. Турне ми не відновимо, але, безумовно, якщо було перше турне міністра, то обов’язково буде і друге. Над його підготовкою ми почнемо працювати буквально незабаром”, – повідомив Кулеба на брифінгу у вівторок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова МЗС Кулеба перериває африканське турне через обстріли України: координує реакцію партнерів
Деталі
Глава МЗС також розповів про результати, яких вже вдалось досягнути завдяки візитам до африканських країн.
"Ви вже побачили перші результати африканського турне в голосуванні за історичну резолюцію Генасамблеї ООН, яку підтримали 143 держави. Включно з усіма чотирма країнами, які я відвідав: Сенегалом, Кот д’Івуаром, Ганою та Кенією. Але це лише той результат, який на поверхні. Під час турне вдалося домовитися про цілу низку конкретних речей", – повідомив Кулеба.
Міністр перерахував результати африканського турне, серед яких: домовленість про візити до України президента Сенегалу і міністерки закордонних справ Кот-д’Івуару, рішення про відкриття посольства України в Гані та розробку "дорожньої карти" розвитку українсько-ганійських відносин, низка бізнес-форумів, рішення про спрямування івуарійської бізнес-делегації до України, низка меморандумів про взаєморозуміння між Радою експортерів та інвесторів при МЗС України та відповідними африканськими інституціями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кот-д‘Івуар приєднався до Кримської платформи
"Пріоритетні напрями практичної співпраці між Україною та країнами Африки включають сільське господарство та агропромисловість, машинобудування, цифрові та інформаційні технології, фармацевтику", – підкреслив міністр.
На доручення Дмитра Кулеби турне африканськими країнами продовжує спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх, який вже відвідав Ефіопію, Мозамбік, Ботсвану, ПАР, а сьогодні відвідує Нігерію.
Паралельно активізується і міжпарламентська взаємодія України та країн Африки. з 11 по 16 жовтня делегація Верховної Ради на чолі з першим заступником голови ВРУ Олександром Корнієнком взяла участь у 145-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу у Кігалі (Руанда). Члени делегації провели низку зустрічей з главами делегацій країн Африки. 14-15 жовтня Олександр Корнієнко здійснив візит до Мозамбіку, де зустрівся з головою мозамбікського парламенту.
"Все це елементи однієї великої стратегії: Україна принципово переглядає характер українсько-африканських відносин та відкриває нові взаємовигідні можливості. Минулого року ми розробили на доручення президента України Володимира Зеленського першу Африканську стратегію. Вона вже діє та приносить конкретні результати", – заявив Кулеба.
Він нагадав, що президент провів цього року 17 розмов з африканськими лідерами, а наступного року запланована перша велика конференція України та Африки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський: маємо зробити все, щоб український зерновий експорт тільки розширювався