Цитата
«У нас є потенціал для експорту, формується потенціал для експорту. У нас цього року на 1 липня були надзвичайно великі перехідні залишки. Понад 20 млн тонн, які також були потенціалом. Плюс є вже новий врожай. Тому тема експорту залишається дуже актуальною, щоб вивезти вирощене збіжжя», - розповів Висоцький.
Деталі
За його словами, очікується збір олійних та зернових культур на рівні 67 млн тонн. Внутрішнє споживання зернових та олійних очікується на рівні 20-22 млн тон, тому мінімум 45 млн тонн має піти на експорт.
Він зазначив, що з відкриттям "зернової ініціативи" показники експорту зростають досить суттєво. Якщо у липні ще до "зернової" угоди вдалося експортувати 3 млн тонн, то у серпні цей показник вже досяг 4,5 млн тонн зернових у місяць.
«Зараз дивимося, що скоріш за все зможемо вийти на 5,4-5,5 млн тонн. Ми сподіваємося, що форс-мажорів не буде та така цифра буде досягнута…», - сказав Висоцький.
Висоцький зазначив, що Україна наближається до необхідного середньомісячного темпу експорту, який був у мирний час.
«У попередні роки він становив від 6 до 7 млн тонн на місяць, залежно від пори року та інтенсивності. Тому, якщо ми вийдемо хоча б на 6 млн тонн, то це буде величезне досягнення усіх учасників процесу», - розповів Висоцький.
Доповнення
Україна відправила на експорт морем у межах "зернової" угоди вже 3,9 млн тонн агропродукції.