Минулого року клопотання щодо надання притулку в ЄС досягли рівня, небаченого з часів кризи біженців 2015–2016 років, що посилило давню напруженість між державами-членами.
Країни із середземноморського узбережжя - Італія та Греція, вимагають, щоб інші держави приймали більше мігрантів.
Деталі
Напередодні переговорів кілька міністрів закликали Італію дотримуватися так званої Дублінської постанови, відповідно до якої незаконні мігранти мають бути зареєстровані в країні ЄС, до якої вони вперше в'їжджають.
Італія під керівництвом свого нового ультраправого прем'єр-міністра Джорджії Мелоні тимчасово призупинила дію правил у грудні, вказавши на "чисто технічні причини", пов'язані з перевантаженістю приймальних центрів.
«Ми бачимо, що Дублінський регламент став складним, він майже більше не працює з деякими країнами, зокрема з Італією», — заявив міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін.
Сварка між Францією та Італією спалахнула в листопаді після того, як Рим відмовився дозволити швартування рятувального корабля під назвою Ocean Viking, яким керувала французька неурядова організація.
«Навіть до кризи Ocean Viking, яка у нас була з Італією, Італія забирала кожну десяту людину. Тому нам, очевидно, потрібно покращити це питання», — сказав Дарманін.
Міністр юстиції Швейцарії Елізабет Бауме-Шнайдер закликала Італію дотримуватись правил.
«Я не єдина, хто каже, що нам потрібно підтримувати діалог з Італією і просити Італію дотримуватись Дублінського пакту», — наполягала вона.
Міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фаезер звинуватила у суперечці «ті держави, які не хочуть повторно приймати» прохачів притулку.
«Я намагатимусь зробити так, щоб держави усвідомили свою відповідальність. Це закон, вони мають реадмісувати. Я нагадаю їм сьогодні», — сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франція та Велика Британія працюють над новою угодою щодо боротьби з нелегальною міграцією