mizhnarodna-robocha-grupa-schodo-ekologichnikh-naslidkiv-viyni-zosereditsya-na-trokh-sferakh

Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни зосередиться на трьох сферах

 • 655979 переглядiв

Деталі

У Києві відбулося перше засідання Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. Під співголовуванням керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, за участі представників влади, фахівців з питань довкілля та екоактивістів Європи.

Цитата

«Сьогодні ми запускаємо дуже важливий проект. Війна рф проти України – це не локальний конфлікт. Ця агресія створює численні виклики для всього людства – від загрози ядерної катастрофи та підриву продовольчої безпеки до посилення антропогенних чинників зміни клімату. російська агресія призвела до екоциду такого масштабу, який важко оцінити. Хоча це треба робити. росія повинна відповідати за свої злочини проти довкілля. Цього можна досягти, лише об’єднавши міжнародні зусилля», – наголосив Андрій Єрмак.

Він зазначив, що створена Міжнародна робоча група зосередиться на трьох конкретних сферах:

  •  Оцінка наслідків війни для довкілля.
  •  Розробка рекомендацій щодо пошуку механізмів притягнення агресора до відповідальності за екологічні злочини, щоб   росія сповна заплатила за спричинені нею руйнування.
  •  Екологічне відновлення.
  • "Ми повинні винести уроки з трагедії. Ми маємо використати цю можливість, щоб не просто відновити країну, а побудувати її заново – дружню до людини й природи. І ми були б дуже вдячні за рекомендації Міжнародної групи щодо цього", – сказав керівник Офісу Глави держави.

    Він розповів, що Міжнародна робоча група має на меті напрацювати комплексний документ, який охоплює вищезазначені пункти.

    "Поряд із Київським безпековим договором, який має стати основою гарантій безпеки для України, Український екологічний договір має створити умови для надійного захисту довкілля", – заявив Андрій Єрмак.

    Доповнення

    Як раніше повідомляв УНН, Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. Також група у четвер провела зустріч із представниками екоспільноти України. За її результатами члени групи опублікували спільну заяву, в якій засудили злочини росії та запевнили у своїй підтримці та допомозі України.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитки довкіллю через підрив Каховської ГЕС оцінюють у близько 146 млрд грн

    Українські Національні Новини

    Політика

      Популярні

      Новини по темі