moz-poperedzhaie-antybiotyky-mozhut-buty-nebezpechnymy-pry-hrvi

Напередодні епідсезону МОЗ попереджає: антибіотики можуть бути небезпечними при ГРВІ

 • 13777 переглядiв

На порозі епідеміологічного сезону МОЗ нагадали про важливість раціонально використовувати антибіотики, оскільки їх надмірне використання призводить до зростання антимікробної резистентності. Про це УНН пише з посиланням на Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Деталі

Зокрема, українцям нагадують, що більшість збудників сезонних респіраторних хвороб – це віруси, а не бактерії. А оскільки на віруси антибіотики не діють, то при лікуванні респіраторних захворювань, спричинених вірусами, антибактеріальні препарати не застосовують. Лікар може призначити антибіотики лише у разі підтвердження або обґрунтованої підозри на бактеріальну природу інфекції. У Центрі додали, що призначення антибіотиків має проводитися тільки кваліфікованим лікарем після проведення обстеження та аналізів, що підтверджують бактеріальну природу захворювання, а не вірусну.

Поширене таке негативне явище, як помилкове використання антибактеріальних препаратів для лікування респіраторних захворювань вірусної етіології. За результатами дослідження у США з квітня 2016 року до вересня 2018 року від 43% до 56% пацієнтів отримували невідповідні антибіотики при бактеріальних інфекціях і від 7% до 66% отримували антибіотики при вірусних інфекціях

- йдеться у повідомленні.

Надмірне використання антибіотиків та невідповідні призначення призводять до зростання антимікробної резистентності, виникнення побічних реакцій на антибактеріальні препарти та ризику розвитку пов’язаних з Clostridium difficile станів. Окрім того, у ЦГЗ наголосили, що антимікробна резистентність збільшує навантаження на медичну систему України, яка й без того зіштовхнулася з великими викликами через війну.

Як правильно вживати антибіотики - відповідь МОЗ23.09.24, 17:07

Негативні наслідки нераціонального використання антибіотиків:

  • розвиток антимікробної резистентності: збудники інфекцій адаптуються до антибіотиків, що знижує або взагалі зводить нанівець ефективність лікування стандартними препаратами;
  • побічні реакції: неправильне використання антибіотиків може спричинити алергії, порушення роботи нирок і печінки, шлунково-кишкові розлади та інші ускладнення;
  • дисбаланс мікрофлори та стани, пов’язані з Clostridium difficile: порушується здоровий баланс бактерій у кишківнику, що може спричинити розлади травлення й ослаблення імунітету, а також підвищений ризик інфікування бактерією Clostridium difficile та нудоти, блювання чи болю в животі.

Нагадаємо

Кабмін ухвалив рішення про створення національної системи верифікації ліків з 2D-кодуванням. Виробники зобов'язані маркувати упаковки ліків унікальним кодом, що дозволить перевіряти автентичність препаратів.

Україна отримала 270 тисяч доз вакцини від правця та дифтерії: що варто знати05.11.24, 14:55

Популярні

Новини по темі

Суд арештував частину майна голови Хмельницької МСЕК Крупи

 • 14565 переглядiв

Ракетний удар рф по Запоріжжю: поранених уже 23

 • 15572 переглядiв