На Рівненщині 4 лікарів підозрюють у незаконному оформленні груп інвалідності. Про це повідомили в СБУ, пише УНН.
Деталі
Про підозру повідомлено ще чотирьом учасникам масштабної корупційної схеми, які у складі 29 осіб допомагали чоловікам призовного віку уникнути мобілізації.
За даними слідства, зловмисниками виявились завідуюча одного з центрів "Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення" та лікар-терапевт цього закладу, виконуюча обов’язків завідуючої одного з відділень Центральної міської лікарні м. Рівне й лікар-невролог Рівненської обласної клінічної лікарні.
Для реалізації "схеми" фігуранти повністю фальсифікували історії хвороб ухилянтів, зокрема щодо їхнього перебування на стаціонарному лікуванні. На підставі отриманих фіктивних епікрізів, представники лікарсько-консультативних комісій направляли "хворого" на проходження медико-соціальної експертної комісії
Нагадаємо
На початку жовтня викрито трьох організаторів корупційної схеми, які залучили до незаконної діяльності 26 медпрацівників. Серед яких – посадовиця центру МСЕК Рівненщини, якій за матеріалами СБУ також було повідомлено про підозру у прийнятті неправомірної вигоди.
Наразі за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури завідуючій одного із центрів "Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення" та в.о. завідуючої одного з відділень Центральної міської лікарні м. Рівне повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України ("Службове підроблення").
Водночас лікарю-неврологу Рівненської обласної клінічної лікарні та лікарю-терапевту "Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення" також повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України ("Підроблення офіційного документа особою, яка має право посвідчувати такий документ, і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно").
Додамо
В Одеському МСЕК викрито схему оформлення фіктивної інвалідності для ухилення від мобілізації. Організатору схеми, який залучив 12 лікарів, загрожує до 10 років ув'язнення, суд встановив заставу в 10 млн грн.
МСЕКи з 1 січня замінять командами лікарів-практиків: уряд схвалив законопроєкт01.11.24, 15:28