Деталі
За словами президента, необхідно знайти нове рішення для розгляду злочину агресії росії проти України. Левітс навів два приклади спеціальних трибуналів: міжнародні та гібридні. Він згадав про Міжнародний кримінальний суд для колишньої Югославії, який охарактеризував "міжнародним трибуналом" та Надзвичайні палати в судах Камбоджі - "гібридним".
"Але ми не можемо копіювати всі ці прецеденти. Ми, звичайно, можемо черпати з них натхнення, але не можемо копіювати. Треба створювати щось нове, треба розвивати міжнародне право. Настав час розвитку міжнародного права у випадку російської агресії проти України", - наголосив Левітс.
Крім цього, він зазначив, що цей злочин агресії є "злочином керівництва", і додав, що будь-який механізм повинен бути здатним забезпечити відповідальність російського керівництва за війну в Україні.
"Це неминуче породжує питання про імунітети та про те, чи існують способи створення правових підстав для законних винятків з особистих імунітетів для вищого державного керівництва. У цьому відношенні висновок Міжнародного Суду ООН щодо ордера на арешт щодо можливих винятків та особистих імунітетів може слугувати орієнтиром", - резюмував Левітс.
Нагадаємо
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що до основної групи коаліції країн зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України входять уже 29 країн.