Деталі
Справу розглядали на виїзних засіданнях у виправній колонії №6 у володимирській області. Засідання суду були закритими.
Політика звинуватили одразу за шістьма статтями Кримінального кодексу, зокрема у "створенні та фінансуванні екстремістського співтовариства, закликах до екстремізму, реабілітації нацизму і втягненні неповнолітніх у вчинення небезпечних дій".
В окреме провадження виділено епізод за статтею про тероризм. У справі, зокрема, йдеться про Фонд боротьби з корупцією - засновану навальним організацію, яку за позовом прокуратури 2021 року визнали екстремістською, а її діяльність на території росії заборонено. Провину навальний не визнає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: російський опозиціонер навальний назвав терориста гіркіна "політичним в'язнем"
Доповнення
олексія навального заарештували в січні 2021 року після перебування в лікарні в Німеччині, де його лікували від отруєння "Новачком". Західні країни й сам Навальний звинуватили в отруєнні росію.
Його засудили до дев'яти років позбавлення волі у справах про шахрайство та образу судді. В обвинувальному висновку йшлось, що навальний та його соратники за допомогою "обману та зловживання довірою" збирали донати на виборчу кампанію, але розпоряджалися ними "в особистих цілях". Згідно з попередніми вироками, олексій навальний має перебувати у в'язниці до 2032 року.
Фонд боротьби з корупцією, через який відбувався новий судовий розгляд за звинуваченням в екстремістській діяльності, заснований навальним у 2011 році, позиціонував себе як некомерційна організація, що займається антикорупційними розслідуваннями. ФБК був визнаний екстремістською організацією. Більшість соратників навального виїхали з рф за кордон і продовжують свою діяльність звідти.