Цитата
"За місяць функціонування порталу на нього надійшло понад 360 повідомлень. Це не багато і не мало. Звісно, ми сподіваємося завжди, що буде більше. Але тут потрібно відзначити якість цих повідомлень. Насправді люди стали більш відповідально ставитись до своїх повідомлень і звернень. Оцінюючи якість повідомлень, там де є фактичні дані, можна сказати про те, що люди стали розуміти про що вони говорять і як потрібно про це говорити, щоб були відповідні заходи реагування", - наголосила вона.
Деталі
За словами Ренкас, в Україні є канали повідомлень про корупційні правопорушення, вони є регулярними - внутрішніми і зовнішніми.
Найбільше повідомлень надходить про конфлікт інтересів у сфері державної служби, у сфері державної митної служби, отримання та вимагання неправомірної вигоди посадовими, службовими особами від бізнесу або від фізичних осіб-підприємців.
Уже є рішення суду про виплату винагороди викривачу в розмірі 13 мільйонів гривень.
Ренкас долала, що викривання має бути пов'язано з трудовою, професійною, господарською або іншою діяльністю особи, це може бути участь у тендерних закупівлях, участь у конкурсах.
Нагадаємо
6 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції запустило Єдиний портал повідомлень викривачів, який дозволить громадянам та працівникам організацій анонімно повідомляти про факти корупції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До єдиного порталу для викривачів корупції приєднались Нацполіція та ДБР