Деталі
Проте Кабмін «спустив» це рішення на Одеську ОВА, яка за словами Обухова, в принципі не може розглядати питання, які стосуються міжнародних відносин.
Як виявилося, уся проблема в тому, що Україна досі не розірвала консульські відносини з рф. У листі з міськради, яке наявне в розпорядженні УНН, міститься позиція МЗС.
Там зазначається, що 24.02.2022 року МЗС України нотифікувало МЗС рф про прийняте Україною рішення розірвати дипломатичні відносини з росією. Відтак, діяльність дипломатичних представництв України в росії та росії в Україні припинені відповідно до Віденської конвенції. Проте, згідно з цією конвенцією розірвання дипломатичних відносин не тягне за собою розірвання консульських зносин. А це означає, що Україна досі зобов’язується охороняти консульські установи рф та їх архіви на теритоії України попри військову агресію, розв’язану рф.
Загалом в Україні є три генконсульства рф: в Одесі, Львові та Харкові. Усі без виключення українські міста потерпають від агресії росії, але наразі не можуть націоналізувати їх консульські установи, бо це заборонено Конвенціями.
«Є Віденська конвенція про дипломатичні зносини 1961 року, є Віденська конвенція про консульські зносини 1963 року. І там все написано - що держава, приймаюча сторона, вона повинна забезпечити охорону навіть якщо почався військовий конфлікт. Але раджу звернутися до МЗС за розширеним коментарем», - зазначив в коментарі УНН Сергій Орлов, представник МЗС України в Одесі.
У МЗС питання націоналізації генконсульств рф в Україні поки не коментують.