Деталі
Зазначається, що нові глобальні правила націлені на зменшення екологічних ризиків від хімічних речовин і відходів.
Цитата
«Кожен на цій планеті повинен мати можливість жити і працювати, не боячись захворіти або померти від хімічного впливу», — сказала Інгер Андерсен, виконавчий директор Програми ООН з навколишнього середовища.
Учасники ухвалили Боннську декларацію, у якій зобов’язалися запобігати впливу шкідливих хімічних речовин і поступово виводити з експлуатації найшкідливіші, де це доцільно, а також — покращувати безпечне поводження з хімічними речовинами.
Що передбачає дорожня карта?
План встановлює 28 конкретних цілей і вказівок для ключових секторів від виробництва до відходів. Вони включають запобігання незаконному обігу хімікатів і відходів, запровадження національних законів і поступову відмову від використання дуже небезпечних пестицидів у сільському господарстві до 2035 року.
У декларації також закликають до переходу до більш стійких хімічних альтернатив, відповідального використання хімікатів у промисловості, сільському господарстві та секторах охорони здоров’я та кращого доступу до інформації про ризики, пов’язані з різними хімікатами.
Крім того, система класифікації та маркування хімічних речовин має бути запроваджена в більшій кількості країн, а також має бути створений фонд для сприяння безпечному використанню хімічних речовин.
Німеччина пообіцяла виділити 20 мільйонів євро на впровадження правил, якими керуватиме Програма ООН з навколишнього середовища.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терміново ліквідувати бункер з отрутою закликали керівництво Одеської ОВА
Нагадаємо
Франція скоротить викиди парникових газів на 50 % до 2030 року