Деталі
Франциск заснував Раду кардиналів через місяць після свого папства, 13 квітня 2013 року, з основною метою - реформи бюрократії Ватикану. Після майже десятирічних консультацій минулого року Франциск опублікував новий план для бюрократії Ватикану.
"Папа-єзуїт цінує регулярні можливості консультуватися з невеликою кількістю ретельно відібраних кардиналів, які представляють церкву майже на всіх континентах, і вирішив зберегти кабінет живим, хоч і з деякими новими членами", - йдеться в повідомленні.
Двоє з них є важливими посадовими особами Святого Престолу: державний секретар Ватикану кардинал П'єтро Паролін та голова міста-держави Ватикан кардинал Фернандо Вергес.
Інші члени, які були оновлені, включають кардинала Фрідолін Амбонго Бесунгу, архієпископа Кіншаси, Конго; Кардинал Освальд Грасіас, архієпископ Мумбаї, Індія, та кардинал Шон Патрік О'Меллі, архієпископ Бостона.
До нових членів входять кардинал Хуан Хосе Омелла, архієпископ Барселони, Іспанія; кардинал Жеральд С. Лакруа, архієпископ Квебека; Кардинал Жан-Клод Холлеріх, архієпископ Люксембурга, і кардинал Сержіо да Роча, архієпископ Сан-Сальвадор-да-Байя, Бразилія.
Кардинали зустрічаються кожні кілька місяців на два-три дні у Ватикані. Наступне засідання призначене на 24 квітня.
Основна робота кардинала - давати поради Папі. Колишні понтифіки зазвичай зустрічалися з кардиналами віч-на-віч або час від часу на великих зборах, відомих як консисторії. Новизна Ради кардиналів Франциска полягає у тому, що він формалізував регулярні групові консультації з представниками всесвітньої церкви.