Деталі
За словами дипломата, із цим демаршем погодилися у Брюсселі всі 27 держав-членів Євросоюзу.
«Разом із послом Швеції, який представляє країну, яка головує у Євросоюзі, ми передали офіційний демарш міністру юстиції. Демарш стосується колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі. Ми дуже стурбовані повідомленнями про погіршення його здоров'я. Дуже важливим є те, що всі 27 держав-членів Євросоюзу згодні з цим демаршем», — зазначив посол ЄС.
Герчинський також повідомив, що у нього відбулася «дуже відкрита та щира розмова» з міністром юстиції Раті Брегадзе.
«У нас була дуже відкрита та щира розмова з міністром юстиції. Ми представили позицію Євросоюзу, на яку погодилися 27 країн-членів. Міністр юстиції надав нам інформацію про те, що робить уряд Грузії, щоб права колишнього президента Михайла Саакашвілі як обвинуваченого та ув'язненого були захищені», - додав Герчинський.
У дипломатичній практиці демарш — (фр. demarche) надзвичайний виступ, який може виражатися у заяві, направленні ноти, меморандуму, висловленні протесту чи попередженні. Як правило, форма демаршу використовується у випадку, коли питання не вирішене у порядку нормальної дипломатичної роботи або якщо для його врегулювання потрібні термінові заходи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Група лікарів при омбудсмені Грузії заявила про різке погіршення стану Саакашвілі