Деталі
"Сполучені Штати повинні припинити заохочувати війну і почати говорити про мир. Європейський Союз повинен почати говорити про мир", - сказав Лула журналістам у Пекіні.
Таким чином, на його думку, міжнародне співтовариство зможе "переконати" президента рф володимира путіна та Президента України Володимира Зеленського, що "мир в інтересах усього світу", сказав він перед від'їздом до Об'єднаних Арабських Еміратів.
На відміну від західних держав, ні Китай, ні Бразилія не ввели санкцій проти москви через вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.
Обидва прагнуть позиціонувати себе як посередників для досягнення миру у війні. Перед поїздкою Лула запропонував створити групу країн-посередників у війні, і сказав, що обговорить це питання в Пекіні.
Відповідаючи на запитання про прогрес цієї ініціативи після розмови з Сі, Лула не надав подробиць.
"Важливо мати терпіння", щоб поговорити з путіним і Зеленським, сказав він.
"Але перш за все необхідно переконати країни, які постачають зброю, розпалюють війну, зупинитися", - заявив він.
Доповнення
Лула, який повернувся до влади в січні після двох термінів з 2003 по 2010 рік, 14 квітня зустрівся зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. Лідери закликали розвинені країни виконати свою обіцянку виділяти 100 мільярдів доларів на рік найбіднішим країнам для боротьби з наслідками зміни клімату.
Під час поїздки до Китаю "лівий" лідер обрушився з критикою на силу долара США та МВФ, а також зустрівся з представниками китайського технологічного гіганта Huawei, який був фактично виключений з ринку США.
Лула вдається до делікатного балансування, оскільки він також прагне тісніших зв’язків із Вашингтоном, зазначає видання. Його візит, який включав економічну програму в Шанхаї та більш політичну в Пекіні, відбувся після зустрічі з президентом США Джо Байденом у лютому.