Деталі
За словами експерта, на посилення гривні вплинули дії, які вживав НБУ, зокрема те, що громадяни можуть розміщувати кошти на депозитах у валютах. Другий фактор є "сезонним", додав він.
"Весною завжди, це було й до війни, гривня себе гарно почуває. Аграрії, наприклад, продають долари, щоб купувати добриво, дизельне пальне, чи інші речі, щоб забезпечити ефективну посівну", - пояснив Фурман.
Він також зауважив, що на курс української гривні позитивно впливає те, що українці сьогодні "довіряють гривні" та бачать, що золотовалютні резерви Нацбанку є "достатньо великими", а професійні дії НБУ "заслуговують поваги". Фурман наголосив, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) теж задоволений роботою української банківської системи.
"Гарними меседжами з боку керівництва МВФ є те, що протягом декількох тижнів буде розроблена нова програма. Для нас це важливо, бо це не лише дешеві гроші, а й гроші більших інвесторів, тобто чи міжнародних інвесторів, чи інших держав, тобто вони дивляться на країну, чи вона працює під час війни", - продовжив експерт.
Він зазначив, що на курс гривні "дуже сильно" впливає фактор війни, і чим швидше настане перемога України, тим краще буде для бізнесу, банків та макроекономічної стабільності. За його словами, ще одним важливим фактором, який впливає на курс, - це значна міжнародна фінансова допомога.
Цитата
"Якщо ми говоримо про гривню і валютну стабільність, макроекономічну стабільність, то допомога від міжнародних партнерів у 32 мільярди доларів минулого року допомогла нам дуже сильно. І я сподіваюся, що вона позитивно вплине і цього року... Я сподіваюся, що ми більше отримаємо тому, що нам треба відбудовувати частково зруйновану економіку, інфраструктуру нашої держави", - підсумував Фурман.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому податкова амністія не мала очікуваного успіху: відповідь нардепа