Деталі
Законопроектом №9009 пропонується усунути комуністичні рудименти – 1 травня (так званий “День праці”) та 8 березня – так званий “Міжнародний жіночий день”.
У пояснювальній записці зазначається, що “Міжнародний жіночий день”, встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок. А “День праці” використовувався для пропаганди в Совєцькому Союзі та Третьому Рейху (де теж був офіційним святом).
Також нардепи пропонують в травні позбутись минулих рудиментів щодо святкування “Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні” 9 травня, що використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами “боротьби з нацизмом і фашизмом”, закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня.
Тож, замість свят 1 травня (День праці), 8 березня (Міжнародний жіночий день) та 9 травня (Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) пропонується запровадити наступні святкові дати:
- 25 лютого – День української жінки (День українки). Цього дня народилась Леся Українка;
- 9 березня - Шевченків день – День народження Тараса Шевченка;
- друга неділя травня - День матері.
Доповнення
Ще у 2021 році в Україні пропонують скасувати перенесення вихідних днів у деякі свята та зробити робочими Міжнародний день боротьби за права жінок та День праці.