restrukturyzatsiia-kredytiv-vzaiemna-vyhoda-dlia-bankiv-ta-pozychalnykiv-u-chasy-kryzy

Реструктуризація кредитів: взаємна вигода для банків та позичальників у часи кризи

 • 110339 переглядiв

Реструктуризація кредиту дає змогу позичальнику полегшити боргове навантаження, та цей крок вигідний і для кредиторів. Банки, прагнучи уникнути збільшення кількості проблемних позик, зазвичай йдуть назустріч клієнтам, пропонуючи розширені строки погашення, кредитні канікули або зниження процентних ставок. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив економіст, колишній член Ради НБУ Віталій Шапран.

"Зазвичай банки йдуть на зустріч позичальникам. Для пом’якшення кредитного ярма використовують такі кроки: збільшення строку погашення кредиту, введення кредитних канікул, чи суттєве зниження регулярних платежів за кредитом на 3-6 місяців іноді зниження процентної ставки за кредитом та (або) перегляд комісійних винагород банку. На 99% умови реструктуризації визначаються договором з банком, і в кожного банку свої умови і програми реструктуризації", - зазначив Шапран.

Для бізнесу реструктуризація – це шанс зберегти операційну діяльність та уникнути банкрутства, а для банків можливість зменшити ризик неповернення кредитів і кількість проблемних позик.

Як зазначив економіст, зменшення кількості банкрутств позитивно впливає на бізнес-клімат та стабілізацію зайнятості населення.

Однак, за його словами, інколи мотиви у банку і позичальника не співпадають і тоді угоди не відбуваються.

"Наявність профільного законодавства звісно позитивно впливає на можливості бізнесу уникнути банкрутств. Втім слід пам’ятати, що якщо банк має ліквідну заставу по кредиту, яку може швидко продати, то він буде менш схильний до перемовин по реструктуризації боргу, або її умови будуть не дуже м’якими", - вказує Віталій Шапран.

Додамо

Варто зазначити, що реструктуризація кредитів - не панацея, а тимчасове рішення, яке дає змогу виграти час і стабілізувати фінансовий стан. Вона не усуває проблеми, але дає можливість пережити складні часи та уникнути катастрофічних наслідків.

Одними з представників українського бізнесу, хто у відповідь на фінансові труднощі вдався до реструктуризації кредиту, – є власники БФК "Гулівер".

У цьому випадку реструктуризація боргу проводилася відповідно до закону, який був розроблений за ініціативи МВФ і передбачав спеціальні запобіжники, щоб весь процес відбувся без зловживань. Один з них – участь сторонніх незалежних експертів, тому у цьому кейсі були залучені компанії зі світовим ім'ям. Експерти запропонували понад 10 варіантів реструктуризації й, відповідно до закону, був обраний такий, що зможе забезпечити максимальну економічну вигоду для залучених банків-кредиторів. Завдяки реструктуризації боргу та відновленню економічної активності, БФК "Гулівер" вдалося стабілізувати фінансовий стан проєкту.

Лілія Подоляк

Слайдер

    Популярні

    Новини по темі

    Азербайджан подав заявку на вступ до БРІКС

     • 18039 переглядiв