shvedi-znayshli-sudno-xvii-stolittya-sporidnene-zi-znamenitim-viyskovim-korablem-vasa

Шведи знайшли судно XVII століття, споріднене зі знаменитим військовим кораблем Vasa

 • 458023 переглядiв

Деталі

Уламки королівського військового корабля Vasa були підняті в 1961 році і напрочуд добре збереглися після більш ніж 300-річного перебування під водою в гавані Стокгольма.

Його споріднений військовий корабель Applet був побудований приблизно в той же час, що й Vasa, за наказом шведського короля Густава II Адольфа.

На відміну від Vasa, який перекинувся і затонув через кілька хвилин після виходу з порту в 1628 році, споріднений корабель був спущений на воду без подій наступного року і залишався в активній експлуатації протягом трьох десятиліть. Він був затоплений 1659 року, щоб стати частиною підводного бар'єру для захисту шведської столиці від ворожого флоту.

Точне місцезнаходження аварії з часом було втрачено, але морські археологи, які працюють на Врак - Музей затонулих кораблів у Стокгольмі, кажуть, що знайшли корабель в грудні 2021 року недалеко від острова Ваксхольм, на схід від столиці.

Експерти змогли підтвердити, що це був давно втрачений аплет, проаналізувавши його технічні деталі, зразки дерева та архівні дані.

Частини бортів корабля впали на морське дно, але в іншому корпус зберігся до нижньої артилерійської палуби. Борти, що впали, мали порти для гармат на двох різних рівнях, що вважалося свідченням військового корабля з двома артилерійськими палубами.

Навесні 2022 року було здійснено друге, ретельніше занурення, і були виявлені деталі, які досі бачили лише у Vasa. Було взято кілька зразків і проведено аналіз, і з'ясувалося, що дуб для корабельної деревини було зрубано в 1627 році в тому ж місці, що й деревина Vasa всього кількома роками раніше.

Експерти кажуть, що Vasa затонула через те, що їй не вистачило баласту, щоби врівноважити важкі гармати. Applet був побудований ширше, ніж Vasa, і з трохи іншою формою корпусу. Тим не менш, кораблями такого розміру було важко маневрувати, і Applet, ймовірно, простоював більшу частину своєї служби, хоча під час Тридцятирічної війни він плив у бік Німеччини з більш ніж 1000 людьми на борту.

Поки не ухвалено рішення про те, чи піднімати корабель, що було б дорогою та складною справою.

Українські Національні Новини

Культура

    Популярні

    Новини по темі