Деталі
У понеділок країни-члени схвалили компенсаційний пакет обсягом 100 мільйонів євро для п’яти держав, включаючи Словаччину, які вирішили запровадити односторонню заборону на українські сільськогосподарські товари у квітні – до того, як ЄС видав власну заборону на імпорт.
Словаччина отримала найменше, тоді як Болгарія має отримати 10 мільйонів євро, Угорщина – 16 мільйонів, Румунія – 30 мільйонів, Польща – 40 мільйонів євро.
Однак Біреш тепер стверджує, що цього недостатньо, називаючи суму "смішною".
Цитата
"Словацька Республіка оцінює збитки, спричинені збільшенням імпорту сільськогосподарської продукції з України, у поєднанні із загальною важкою ситуацією наших виробників, які вирощували свої врожаї минулого року,.. приблизно у 200 мільйонів євро", - пояснили у Міністерстві сільського господарства Словаччини.
Орієнтовна сума становитиме майже половину річного бюджету ЄС для боротьби з кризою на сільськогосподарських ринках, який становить 460 мільйонів євро – цю суму країни-члени можуть подвоїти, використовуючи свої бюджети, хоча її все одно буде недостатньо, щоб покрити всі пошкодження, вказується у повідомленні.
Словаччина навряд чи отримає більше грошей із резервного фонду, оскільки Єврокомісія, як повідомляється, оголосила, що решта цьогорічного резерву, понад 80 мільйонів євро з наступного року, піде іншим 22 державам-членам.
Регіональна заборона ЄС має діяти до 15 вересня, хоча Словаччина прагне продовжити її. Біреш обговорив це питання з країнами-сусідами України.
"Ми були б задоволені продовженням цього заходу. По-перше, жнива ось-ось почнуться, і якщо цей імпорт буде безконтрольним, то це, очевидно, завдасть шкоди становищу хліборобів. Також з тієї причини, що якщо ціна залишиться на нинішньому рівні, то вони будуть дуже сильно думати, чи закладати іншу культуру", – сказав міністр Йозеф Біреш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна працює над альтернативними заходами у разі припинення роботи "зернової угоди"