Деталі
12 липня генсек ООН Антоніу Гутерреш надіслав листа президенту російської федерації володимиру путіну, в якому він виклав свої пропозиції щодо подальшого здійснення угод про постачання російської та української продукції — продовольства та добрив.
Того ж дня Зеленський заявив, що після гарантій безпеки НАТО від росії можна очікувати зривів щодо зернової угоди.
“Після сьогоднішнього акцептування гарантій безпеки я впевнений, що зараз будуть зриви тих чи інших важливих гуманітарних проєктів. росія завжди так реагує, не дотримується слова і постійно хоче блокувати ті чи інші гуманітарні коридори, для того, щоб створити нову кризу”, — сказав Зеленський.
Вже наступного дня путін заявив, що росія готова продовжити дію зернової угоди, але якщо будуть виконані усі її умови.
14 липня, ЗМІ, цитуючи президента Туреччини Ердогана, повідомили, що путін, нібито, погодився на продовження зернової угоди.
“Ми готуємося прийняти пана путіна в Туреччині в серпні. Ми погоджуємося з продовженням Чорноморського зернового коридору”, — сказав Ердоган.
Однак, у кремлі слова Ердогана спростували.
“Жодних заяв, що стосуються продовження зернової угоди, з російського боку не було”, — зазначив речник путіна пєсков.
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що можливий вихід росії із зернової угоди коштуватиме москві великих дипломатичних витрат.
“Я не можу передбачити, що зробить володимир путін. Можливо, росія вийде з угоди, можливо вони продовжать. Якщо вони вийдуть з неї, то решта світу подивиться на це і скаже, що росія повернулася спиною до того, щоб країни глобального Півдня і Африки, Латинської Америки та Азії могли отримувати необхідне продовольство за доступними цінами. Я думаю, що надалі це коштуватиме росії величезних дипломатичних витрат”, — заявив Салліван.
Додатково
Вчора, 16 липня, з Одеського порту вийшло останнє судно, яке йшло в рамках укладеної за посередництва ООН зернової угоди.