Цитата
"Я впевнений, що ми приймемо рішучі та спільні рішення щодо України як щодо підтримки, так і для посилення нашої допомоги. Я також впевнений, що в питанні членства союзники ще раз підтвердять, що Україна стане членом (НАТО)", - заявив Генсек.
Він додав: "Оскільки Україна пройшла довгий шлях відтоді, як ми прийняли це рішення у 2008 році, наступним кроком буде скасування Плану дій щодо членства. Україна набагато ближча до НАТО, тому я думаю, що настав час відобразити це в рішеннях НАТО".
Деталі
Столтенберг нагадав, що на неформальній зустрічі міністрів НАТО в Осло в травні цього року він представив країнам-членам пакет підтримки щодо того, як Альянс має підтримати Україну у питанні членства. Першим елементом є ухвалення багаторічної програми підтримки, щоб гарантувати, що українські Збройні сили стануть повністю сумісними з силами НАТО. Другий елемент - зміцнення політичних зв’язків шляхом створення Ради НАТО-Україна.
"Завтра ми проведемо установче засідання. Це буде новий орган, який забезпечить, щоб ми зустрічалися на рівних з Україною та всіма союзниками по НАТО, а також це рада, яка може приймати рішення", - пояснив він.
За словами Генсека, третім елементом є скасування вимоги щодо Плану дій щодо членства. Столтенберг резюмував, що ці елементи стануть "сильним сигналом" від НАТО для України.
Відповідаючи на питання, чи очікувати українцям запрошення стати повноправним членом Альянсу за підсумками саміту у Вільнюсі, він зазначив, що наразі лідери узгоджують комюніке, і за кілька годин буде оприлюднене відповідне рішення.
"Я сказав щось про елементи, які, на мою думку, там будуть. Але лідери повинні остаточно схвалити та погодити комюніке, а потім ви зможете прочитати точне формулювання. Що я можу сказати, так це те, що я вважаю, що це буде позитивне та сильне повідомлення для України та її шляху до членства", - підсумував Столтенберг.
Нагадаємо
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над тим, щоб алгоритм набуття членства в НАТО став максимально ясним та швидким.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт НАТО: На що розраховує і що отримає Україна у Вільнюсі