Деталі
Міжнародна організація винограду і вина (OIV) заявляє, що виробництво вина в усьому світі, ймовірно, буде приблизно на 7% нижчим у 2023 році, ніж минулого року. Такий результат буде найгіршим з 1961 року.
Аналіз ґрунтується на інформації з країн, на частку яких припадає 94% світового виробництва стародавнього напою.
OIV пояснює низький рівень виробництва поганою погодою, включно з морозами, сильними дощами та посухою.
Виробництво вина скоротилося майже у всіх країнах ЄС, які виробляють понад 60% світового обсягу. Урожайність знизилася на 14% в Іспанії та на 12% в Італії, де посушлива погода знизила врожай винограду цього року. Але у Франції він залишився абсолютно таким самим, а це означає, що країна тепер є найбільшим у світі виробником, обігнавши Італію.
Картина була похмурою і в інших частинах світу, особливо постраждали країни південної півкулі.
Виробники зіткнулися з шоком у Чилі, найбільшому виробнику вина в південній півкулі, де врожайність впала на 20% внаслідок посухи та лісових пожеж. Урожай був таким же поганим в Австралії, де виробництво впало на чверть порівняно з минулим роком.
Однак ситуація була більш райдужною у США, де виробництво зросло на 12% порівняно з 2022 роком.
Але, на тлі падіння виробництва, як зазначають в OIV, спостерігається і падіння світового попиту, що може допомогти збалансувати ціни.
Доповнення
У серпні французький уряд оголосив, що виділить близько 200 мільйонів євро на знищення надлишкових запасів вина, на тлі того, як галузь щосили намагається адаптуватися до попиту, що падає.