Цитата
"Ми повинні усвідомити, що справа не лише в наданні нових систем, платформ і зброї. Ми також маємо переконатися, що зброя, яку ми вже надали, працює належним чином. Нам також потрібно забезпечити (Україну - ред.) необхідними боєприпасами, запасними частинами, навчанням та обслуговуванням систем, які вже надані. Саме тому важливо вирішити, яку нову систему ми маємо надати Україні", - сказав він.
Деталі
Генсек нагадав, що країни-члени НАТО та ЄС надавали Україні передові системи озброєння з початку війни. Він також привітав рішення Сполучених Штатів, Німеччини та Франції щодо надання Україні БМП та інших типів бронетехніки.
За словами Столтенберга, наступного тижня відбудеться чергове засідання контактної групи з оборони України "Рамштайн", на якому міжнародні партнери спільно з міністром оборони Олексієм Резніковим обговорять, які саме типи зброї потрібні країні та як союзники можуть їх забезпечити.
Своєю чергою, Урсула фон дер Ляєн та Шарль Мішель зауважили, що з початку повномасштабного вторгнення рф підтримують надання Україні тієї кількості та тих типів озброєння, які необхідні країні для захисту.
"Україна має отримати всю необхідну військову техніку, яка їм необхідна і з якою вони зможуть захищати свою Батьківщину. І це, звісно, не лише системи протиповітряної оборони, але й інші види передової військової техніки, якщо це буде потрібно. Україна захищає основні принципи Статуту ООН та міжнародне право", - сказала президент Єврокомісії.
Нагадаємо
За даними Politico, Франція та Польща намагаються переконати Німеччину передати для України сучасні бойові танки Leopard 2.