Деталі
Невизначеність щодо того, чи стане Швеція найближчим часом членом НАТО, було розв'язано після тристоронньої зустрічі президента Реджепа Таїпа Ердогана, прем'єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона і генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга перед самітом у Вільнюсі.
Після того, як Туреччина надасть візу для членства Швеції в НАТО, протокол щодо вступу Швеції до НАТО буде переданий спікеру Асамблеї за підписом президента Таїпа Ердогана. Законопроект щодо ратифікації протоколу буде направлено до Комітету Верховної Ради у закордонних справах.
Пропозиція буде прийнята комітетом, а потім вона буде внесена до порядку денного Генеральної Асамблеї. З пропозицією, прийнятою на Генеральній Асамблеї, процес затвердження членства Швеції в НАТО буде завершено.
Очікується, що пропозиція буде надіслана до парламенту до кінця наступного тижня та прийнята Генеральною асамблеєю.
Крім того, на тристоронній зустрічі сторони погодили заяву з шести пунктів.
Було вирішено збільшити економічне співробітництво між Швецією та Туреччиною, зокрема Швеція активно підтримуватиме процес вступу Туреччини до ЄС, включаючи модернізацію Митного союзу ЄС-Туреччина та лібералізацію візового режиму.
На зустрічі також було вирішено вперше в історії НАТО призначити координатора з боротьби з тероризмом, ним буде спецпредставник генсека. Швеція представить дорожню карту боротьби з тероризмом. На зустрічі країна наголосила, що не підтримуватиме YPG/PYD і FETO.
У документі зазначено, що Швеція змінила свою конституцію, значно розширила співпрацю у боротьбі з тероризмом і відновила експорт зброї до Туреччини.
У заяві було зазначено, що країни Альянсу дотримуються принципу, згідно з яким не повинно бути обмежень, або санкцій щодо торгівлі та інвестицій в оборонний сектор. Крім того, було обумовлено, що країни спільно працюватимуть над усуненням будь - яких перешкод.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великобританія та США привітали рішення Туреччини щодо вступу Швеції у НАТО