Деталі
Ердоган наголосив, що Туреччина завжди підтримувала політику "відчинених дверей" НАТО.
За його словами, Фінляндія зробила "щирі та конкретні кроки" щодо усунення стурбованості Анкари у сфері безпеки».
"Рішення про окремий розгляд заявок до НАТО було прийнято у світлі відсутності у Фінляндії акцій посібників терористів, чого не скажеш про Швецію", - сказав Ердоган.
Стосовно заявки Стокгольма на вступ до військово-політичного блоку, президент Туреччини заявив, що переговори зі Швецією щодо заявки до НАТО продовжаться у світлі принципів Альянсу і з урахуванням ставлення Анкари до теми боротьби з тероризмом.
"Анкара передала Стокгольму список із 120 терористів. Без видачі цих злочинців Туреччини, позитивне ставлення до заявки НАТО неможливе. Питання боротьби з тероризмом - "червона лінія" для Туреччини. Ставлення Анкари до заявки Стокгольма визначать конкретні кроки шведської сторони", - пояснив Ердоган.
Президент наголосив, що Анкара сповнена рішучості усунути загрозу тероризму в регіоні, раз і назавжди закривши цю тему для майбутнього Туреччини.
Ердоган висловив сподівання, що заявку Фінляндії до НАТО буде затверджено парламентом до травневих виборів у Туреччині.
"Впевнений, що Фінляндія в лавах НАТО зробить вагомий внесок у глобальну безпеку та стабільність", - сказав президент Туреччини.
Політик зазначив далі, що Туреччина вважає значущою позицію Фінляндії щодо підтримки кандидатури Анкари на повноправне членство в ЄС.
Турецький лідер нагадав, що дивідносини між двома країнами були встановлені ще в 1924 році, і відтоді лише зміцнювалися, наочним прикладом чому стала підтримка, надана Фінляндією Туреччини на тлі лютневих землетрусів.
Ердоган також наголосив на значущості розвитку економічних зв'язків з Фінляндією. Політик повідомив, що товарообіг між Туреччиною та Фінляндією за підсумками 2022 року сягнув 2 млрд доларів. "Наша мета довести цей показник на початковому етапі до 3 млрд доларів, а потім і до 5 млрд доларів", - зазначив президент Туреччини.
Політик повідомив, що обговорив із Ніїністе і тему кризи навколо України.
Саулі Ніїністе назвав рішення Анкари про підтримку заявки Гельсінкі на вступ до НАТО "важливою новиною для всіх жителів Фінляндії". "Ми дуже вдячні вам", - сказав президент, звертаючись до Ердогана.
Раніше
Як писала CNN, Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган блокує вступ Фінляндії та Швеції в НАТО, аби не засмучувати російського диктатора володимира путіна, проте цим він може зіграти на руку кремля.