Деталі
Виступаючи на американо-турецькому бізнес-форумі у Вашингтоні, Калин наголосив на необхідності «стратегічної розмови», зазначивши при цьому, що Туреччина піддавалася «несправедливому» і «упередженому» різному аналізу, коли йшлося про «значення і силу нашого альянсу», а також щодо війни в Україні та інших регіональних питань.
«Звичайно, у нас можуть бути певні розбіжності щодо певних питань. Навіть у найближчих союзників, таких як Велика Британія та США чи будь-який інший партнер, бувають моменти, коли у вас є розбіжності, але я думаю, що ці розбіжності безумовно можна подолати», - додав Калин.
«Звичайно, відносини між Туреччиною та США ґрунтуються на взаємній повазі, взаємних інтересах та на принципах належного управління, принципах взаєморозуміння».
Що стосується процесу продажу винищувачів F-16 Туреччині, Калин сказав, що прив'язування заявок Фінляндії та Швеції до НАТО з продажами F-16 «цілком нелогічне, неприйнятне і контрпродуктивне».
Додамо
Туреччина подала офіційний запит на купівлю 40 літаків F-16 та майже 80 комплектів для модернізації у Сполучених Штатах у 2021 році. Представники адміністрації Байдена висловили підтримку запропонованому продажу за умови її схвалення Конгресом.
Згідно з звітом WSJ, адміністрація Байдена окремо планує отримати схвалення Конгресу на продаж літаків F-35 регіональному супернику Туреччини Греції.
Туреччина була виключена із програми спільних ударних винищувачів F-35, де вона колись була партнером з виробництва, через купівлю нею систем протиракетної оборони С-400 у росії.