Деталі
Зокрема, говорячи про черговість виплат, яка передбачена законом під час ліквідації банку, Андрій Ніколаєнко зазначив, що такі кошти, які перебувають в банку, що проходить ліквідацію та не мав проблем з ліквідністю, однозначно мають бути розблоковані та повернуті благодійникам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні немає досвіту ліквідації банку з переліквідністю — Олена Сосєдка про унікальність ситуації з “Конкордом”
«Інша справа коли банк ліквідують за порушення ліквідності і нормативів, й ми розуміємо, що будуть проблеми із відшкодуванням – тоді звичайно фізособи матимуть пріоритет. Але однозначно благодійні гроші можуть і мають бути виведені перед коштами інших юросіб», - вважає нардеп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До нас звертаються за медикаментами, а нам нема за що їх купити: як ліквідація банку “Конкорд” вплинула на благодійників
За його словами, відповідну ініціативу «можна зробити, зареєструвати і спробувати швидко провести».
«Я готовий ініціювати такі зміни у законодавстві. Я впевнений, що знайду підтримку серед колег в комітеті», - підкреслив він.
Своєю чергою нардеп Ніна Южаніна, відповідаючи на питання, чи мають сенс згадані зміни у законодавстві та чи можливо це взагалі, зазначила, що вона готова виступити перед колегами з відповідною пропозицією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація навколо «Конкорду» свідчить про те, що держрегулятор достеменно не вивчав ситуацію з банком – нардеп
«Це дійсно нагальна проблема і краще буде внести зміни в законодавство. Це буде ефективніше, аніж просто розмовляти», - вважає нардер.
Нагадаємо
Правління Національного банку України прийняло рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Акціонерного товариства “АКБ “КОНКОРД” з 1 серпня 2023 року.
Співвласниця банку “Конкорду” Олена Сосєдка у повідомленні на своїй сторінці у Facebook наголосила, що активів банку вистачить, аби вкладники банку та акціонери отримали власні кошти, а, власне, виплати можна провести за 2-3 тижні.