Деталі
Через вето Будапешта, головний дипломат ЄС Жозеп Боррель натомість виступив тільки із заявою від свого імені, «прийнявши до відома» рішення Міжнародного кримінального суду.
«ЄС розглядає рішення МКС як початок процесу притягнення до відповідальності російських лідерів за злочини та звірства, які вони замовляють, дозволяють чи вчиняють в Україні», — йдеться у заяві Борреля, опублікованій у неділю ввечері. У понеділок міністри юстиції ЄС опублікували власну заяву на підтримку рішення МКС, яке Угорщина не підписала.
Позиція Будапешта, найімовірніше, буде висловлена, коли лідери ЄС зустрінуться на саміті у Брюсселі цього тижня. У проекті висновків, з яким ознайомився Bloomberg, наразі йдеться, що рада лідерів «бере до уваги недавно видані Міжнародним кримінальним судом ордери на арешт президента росії та його уповноваженого з прав дитини за військовий злочин незаконної депортації та переміщення українських дітей з окупованої території України до росії».
За словами джерел, деякі лідери, ймовірно, вимагатимуть жорсткіших формулювань. Ряд лідерів ЄС вже вітали рішення МКС в індивідуальному порядку.
Угорщина не спромоглася відповісти на запит про коментарі для Bloomberg, а представник Борреля заявив, що служба закордонних справ ЄС не коментує внутрішні методи роботи.
Раніше
МКС видав ордери на арешт путіна та його уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової за ймовірні військові злочини, пов'язані з викраденням дітей з України.
Україна розслідує понад 16 000 випадків примусової депортації неповнолітніх, заявив минулого тижня президент Володимир Зеленський, і поки що лише близько 300 дітей було повернуто додому.