Деталі
Дипломатка зазначила, що Німеччина завжди мала за мету перейти на відновлювані джерела енергії, а російська агресія лише пришвидшила досягнення цієї мети. Водночас вона додала, що поки що Німеччина “і зараз використовує вугілля трохи більше, аніж хотіла”.
Цитата
“Ми почали говорити з Україною по цьому питанню, де вона може бути партнером у цій сфері. Ми це робили ще до війни і дуже хочемо фокусуватися на цій темі. Україна може стати великим експортером, і ми дуже хочемо розробити такі проекти, де зараз зможемо співпрацювати. У Німеччині все ж таки триває дискусія, і це дається дуже нелегко. Але я бачу, що наша коаліція хоче досягти цілей, які допоможуть протидіяти змінам клімату набагато швидше”, – зазначила Анка Фельдгузен.
Доповнення
Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко раніше заявив, що Україна після війни може стати головним експортером чистої енергії до Європейського Союзу. Зокрема, очільник компанії нагадав, що ДТЕК представив ініціативу "30 до 2030" на минулорічному Світовому економічному форумі у Давосі. Мета ініціативи - мати в Україні 30 ГВт потужностей відновлюваних джерел енергії до 2030 року.