Деталі
Пожежна команда Італії повідомила, що під час останнього землетрусу будівлі були незначно пошкоджені, але люди не постраждали. Землетрус магнітудою 4,2, який стався 27 вересня, сколихнув регіон і відчувався навіть у Римі.
Також сейсмологи побоюються, що землетруси можуть спровокувати виверження місцевого вулкану.
Зазначається, що низка землетрусів може призвести до втілення двох сценаріїв розвитку ситуації в Кампі Флегрей: найкращий — це те, що триваюча криза брадисейзму закінчиться, як це сталося в 1983-84 роках, а найгірший — це виверження, подібне до виверження 1538 року.
INGV звернувся до муніципалітету Неаполя з проханням провести евакуацію деяких жителів, які знаходяться найближче до вулканічної зони, щоб перевірити місця, найбільш вразливі до структурних пошкоджень, що лежать в основі підйому ґрунту. Більшість споруд, про які йде мова, були побудовані за останні 20 років.
За оцінками агентства цивільного захисту Італії, принаймні 800 000 людей живуть у визначеній «жовтій зоні» та 500 000 у «червоній зоні», зоні найвищого ризику поблизу сейсмічного регіону.
Довідково
Кампі Флегрей, також відомий як Флегрейські поля, є вулканічною територією, яка охоплює кілька стародавніх вулканів, вік яких становить 39 000 років.
Сейсмічна активність у районі, який простягається на 200 кілометрів під Неаполітанською затокою та островами Іскія та Капрі, посилилася цього року, причому перед останніми двома в регіоні було багато невеликих землетрусів. Кампі Флегрей відчуває сейсмічний феномен, відомий як брадисейм, який визначається циклами підйому та поступового опускання землі.
Останнє велике виверження вулкана Кампі Флегрей відбулося в 1538 році, в результаті чого в затоці утворилася нова гора. У 2023 році Кампі Флегрей зареєстрував 2868 землетрусів — 1118 лише в серпні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індонезію сколихнуло виверження вулкану
Нагадаємо
У Свалявському районі Закарпатської області у суботу, 23 вересня, зафіксували землетрус магнітудою 2.