На запитання з приводу російської мови, чи це ще актуальне питання з огляду на національне законодавство щодо мови освіти, вона згадала про дискусію щодо цього з колишнім послом ЄС в Україні Матті Маасікасом, який є громадянином Естонії, який "сказав дуже просту річ, щоб ми розуміли, що ми не є унікальними в цій ситуації".
Цитата
«російська федерація багато років використовувала в Естонії таку саму методичку: про російську національну меншину, російську мову, російськомовне населення. Але в усій ції історії є великий лайфхак. В Україні немає російської меншини, її не існує. Немає жодної, особливо юридично оформленої спільноти, яка ідентифікує себе як російська меншина. Є громадяни України, які розмовляють російською мовою. Я одеситка – я хочу розмовляю російською мовою, хочу – не розмовляю російською мовою. Мені для цього не потрібні ні москалі, ні Венеційська комісія. Тому це питання в Україні не стоїть, і я дуже рада, що Європейська комісія також усвідомлює сенситивність цього», – сказала Стефанішина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Щоб зробити все, що від нас залежить": у комітеті оцінили можливість змін щодо освіти мовами країн ЄС для "7 кроків" до Євросоюзу