Цитата
“Вперше на людські останки біля цього готелю натрапили весною будівельники, коли почали копати котлован. Однак будівельники та власник готелю не повідомили про знахідку до поліції, а вивезли частину останків разом із землею в невідомому напрямку”, - розповідає уманчанин Олексій.
Нова знахідка кісток була знайдена поряд з місцем, де вже були знайдені людські останки і про що повідомлялося в пресі. Через кілька місяців після дощової погоди землю розмило, і хасиди помітили людські кістки.
На наступний день близько 20 хасидів взяли в руки лопати і почали копати в тому місці, де побачили кістки. Лише за декілька годин було зібрано близько 30 кісток.
“Ця територія - старовинне іудейське кладовище. Це святе місце. Тут взагалі не можна будувати!” - розповів один із хасидів.
Довідка
У 1810 році на старому єврейському цвинтарі було поховано рабі Нахмана (1772-1810) із Брацлава (Бреслава), більш відомого як цадик Нахман. Хасиди переслідувалися радянською владою, особливо в 1930-х рр. Після Другої світової війни територію старого єврейського кладовища було передано під житлову забудову. Могила Нахмана опинилася під фундаментом одного з приватних будинків.
Зазначимо, що район паломництва хасидів має історичне значення та визнане владою. У 1994 році указом президента України місце поховання раббі Нахмана отримало статус історико-культурного центру.
Спільнота хасидів впевнена, що дізнавшись про факт знайдення людських останків, Офіс Президента, обласна та місцева влада втрутиться, щоб забезпечити суворе дотримання місцевих і міжнародних законів щодо збереження кладовищ і припинення осквернення.
Раніше
Як повідомляв УНН, на святкування Рош-ха-Шана до Умані приїдуть близько 10 тисяч хасидів. Проте влада Черкаської області закликає утриматися від відвідувань та дотримуватися правил безпеки.