Деталі
Дослідження говорять про те, що кліматичні умови, які знижують врожайність кави, стали частішими за останні чотири десятиліття. При цьому підвищення температури через глобальне потепління, ймовірно, призведе до "тривалих системних потрясінь" для виробництва кави в усьому світі.
Дослідники проаналізували вплив кліматичних факторів, таких як температура, опади та вологість у 12 найбільших країнах-виробниках кави в період з 1980 по 2020 рік.
Дослідження, опубліковане в журналі PLOS Climate, показало, що частота "кліматичних небезпек"– збільшилася в кожному регіоні за цей період. П'ять із шести найнесприятливіших років припали на період з 2010 по 2020 рік. Прогнозується, що зміна клімату вдвічі скоротить площу вирощування кави.
Оптимальна температура для вирощування двох основних сортів кави, арабіки та робусти становить від 18 до 22°C і від 22 до 28°C.
"Зараз клімат характеризується надто спекотними умовами в кожному регіоні", — заявили дослідники, додавши, що "у переважній більшості кавових регіонів ніколи не буває надто низькоъ температуры вегетаційного періоду".
Провідний автор цього дослідження, доктор Дуг Річардсон, сказав, що перехід від прохолодних і вологих умов до жарких і сухих, є результатом зміни клімату.
Також дослідники зазначили: "Враховуючи, що прогнози зміни клімату показують, ймовірне подальше підвищення температури в тропіках, ми припускаємо, що виробництво кави може зазнаты системних потрясінь, які будуть продовжуватися".
Доповнення
Попередні дослідження показали, що до 2050 року кількість земель, придатних для вирощування кави, може скоротитися вдвічі через зміну клімату.
ЧЫТАЙТЕ ТАКОЖ: Компанія Starbucks запускає серію напоїв зі вмістом однієї ложки оливкової олії