Цитата
"Президент росії володимир путін, коли почав спроби анексувати частину території України, фактично намагався визнати якісь адміністративно-територіальні одиниці як суб’єкти, які мають право на реалізацію свого права на самовизначення, що абсолютно не відповідає ні статуту ООН, ні загалом всім міжнародним документам, які регламентують ці питання. Натомість сама росія, яка є багатонаціональною державою, фактично, імперією, у своєму складі має дуже багато таких суб’єктів, які за всіма міжнародними документами мають реальне право на самовизначення. І відповідно, ми в такому випадку діяли у повній відповідності до норм міжнародного права, визнаючи Республіку Ічкерія як незалежний суб’єкт від рф", - сказав Веніславський.
Деталі
Він наголосив, що на цей момент немає жодних підстав, щоб визнати незаконним двосторонній договір, укладений між росією та Ічкерією після першої чеченської війни у 1994-1996 роках.
Крім цього, Веніславський додав, такі норми діють й для інших суб'єктів росії, які проголошували свою незалежність після розпаду радянського союзу разом з іншими 15 республіками.
"Вони мають абсолютне право цієї державності вимагати і добиватися її своїми діями. Тому я думаю, це рішення Верховної Ради України, звернення до міжнародних інституцій може, і ми переконані, що започаткувало такий тривалий і послідовний системний процес виходу зі складу російської федерації суб’єктів, які мають таке право за статутом ООН", - підсумував він.
Нагадаємо
18 жовтня Верховна Рада України визнала Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою росією і засудила геноцид чеченського народу.