Деталі
Ініціатива, започаткована в середу, з’явилася після того, як кліматичні активісти облили чорною рідиною скляний екран, що захищає експонат Клімта в музеї.
“Ми хочемо зробити свій внесок у підвищення обізнаності про драматичні наслідки кліматичної кризи”, — сказав директор музею Ганс-Петер Віпплінгер.
Зазначається, що акція розроблена спільно з дослідницькою мережею Climate Change Center Austria, триватиме до кінця червня.
Віпплінгер назвав листопадову “атаку” — одну з низки подібних акцій протесту активістів у Лондоні, Римі та інших містах, що мали на меті привернути увагу до надзвичайної ситуації з кліматом — “абсолютно неправильним способом” підвищення обізнаності.
За його словами, після протесту музей розмістив більше робіт за скляними екранами і запровадив суворіший контроль на вході.
“Але, зрештою, ми не можемо виключити, що це може повторитися”, — сказав він.
Нагадаємо
Кілька активістів у Великій Британії приклеїлися руками до рами картини Вінсента Ван Гога, виставленої у лондонській художній галереї.
У музеї Барберіні в Потсдамі, Німеччина, активісти руху Letzte Generation облили картину “Копиці сіна” імпресіоніста Клода Моне, а потім приклеїли свої долоні до стіни біля витвору мистецтва.
Також, як повідомлялось, група активістів облила гороховим супом шедевр Вінсента Ван Гога в Римі на знак протесту, який, як вони попередили, продовжуватиметься доти, доки більше уваги не буде приділено зміні клімату.
А у віденському Музеї Леопольда кліматичні активісти облили чорною рідиною шедевр австрійського художника Густава Клімта “Смерть та життя”.
Кліматичні активісти з Extinction Rebellion провели кампанію перед картиною “Нічна варта” в Рейксмузеумі в Амстердамі. Група з десяти молодих людей стояла з транспарантом перед картиною Рембрандта.