Цитата
"У лютому відвідуваність кафе та ресторанів зростала майже у всіх областях на заході та в центрі країни, а в Києві залишається на 15% нижчою за довоєнну", - ідеться у повідомленні.
Деталі
Як зазначається, як сектор послуг, так і виробничий сектор пожвавали поліпшення ситуації в енергетиці та зовнішньої кон'юнктури, активізація роботи "зернового коридору" та поліпшення споживчих і ділових настроїв.
Зокрема, як вказано, з початку лютого дефіцит електрики почав знижуватися та, як зазначається, практично зник у другій половині місяця завдяки імпорту, потеплінню та ремонтам, зростанню виробництва ГЕС через повінь, а відновлюваної генерації – завдяки збільшенню світлового дня та ясній погоді. "У результаті наприкінці лютого імпорту електроенергії майже не було", - вказали у НБУ.
Повідомляється, що це допомогло збільшити завантаження металургійних та трубних підприємств і разом з поліпшенням зовнішньої цінової кон’юнктури сприяло відновленню роботи ГЗК. Хімічні підприємства нарощували виробництво мінеральних добрив перед весняною посівною. Низка великих харчових заводів відновила роботу. Послабився вплив енергокризи на молоко- та м’ясопереробку, хоча в лютому в галузі спостерігалося сезонне послаблення активності; хлібні заводи встановлювали генератори.
Проте торгівля пальним знижувалася, оскільки аграрії не поспішали закуповувати пальне для посівної, а в другій половині лютого суттєво знизилися продажі пального для генераторів, додали в НБУ.
Доповнення
Ситуація в енергосистемі України стабілізувалася, але може змінитися, впливу зростання споживання через негоду цього тижня не прогнозують.